Mená

Adam

24. 12. Adam je mužské meno, staré ako ľudstvo samo. A nečudo, veď podľa Biblie bol prvým človekom na Zemi. A ako sa v Knihe kníh ďalej píše, že Boh ho stvoril z hliny, hlinený charakter a ani povahu určite nemá.

Nositelia tohto mena sú  ľudia s jasnými cieľmi a vďaka svojej vytrvalosti ich aj dosiahnu. No pozor, nikdy nie aroganciou a povýšenosťou. Cestu nahor si dláždia skôr milou povahou a vtipným prístupom k riešeniu problémov. A práve to im pomáha čeliť prekážkam a dostať sa nahor, čiže k vytúženým métam.

Eva

24. 12. Boh stvoril Adama. No keď zistil, že smutný blúdi po raji, vyňal mu rebro a z neho mu vytvoril kamarátku a dal jej meno Eva. Mali si žiť v raji roky rokúce, no pod  podmienkou, že nikdy neodtrhnú ovocie zo stromu poznania. Všetko by bolo ideálne, nebyť hada.

Ponúkol zakázané ovocie Eve. Tá ho dala Adamovi a odvtedy sa traduje, že každá Eva je notorická zvodkyňa. Ale opak je pravdou.

Jakub

25. 7. Jakub je, podľa Starého Zákona a z prekladu z hebrejčiny, druhorodený syn, alebo “ ten, čo sa drží za päty”.

Dávid

30. 12. Celý rad legiend bolo popísaných a pesničiek zaspievaných o Dávidovi a Goliášovi. Už notoricky známy je príbeh o tom, ako útly a slabý Dávid zabil presne mierenou muškou obrovského a silného Goliáša presne medzi oči.

Štefan

26. 12. Skúsme na chvíľu načrieť do Biblie. Podľa nej bol Štefan, ako prvý kresťanský mučeník, ukameňovaný kvôli svojej viere v Ježiša Krista. Prapôvod mena však treba hľadať aj v gréčtine. Keď si ho z nej preložíme, je každý Štefan víťaz a zároveň aj milovník koní a vôbec, milovník všetkých zvierat.

V civilnom živote sú Štefanovia, samozrejme, neplatí to pre každého, ľudia, rozhodní, odvážni a hlavne, pri riešení pri problémov, opatrní.

Uplatnenie
Ich bohatá fantázia ich predurčuje na povolanie, z oblasti umenia.

Mikuláš

6. 12. Prichádza šiesty december a s ním aj Mikuláš, usmievavý deduško s nošou, plnou darčekov. Ale pozor, milí moji, iba pre tých, ktorí po celý rok poslúchali.

Aj v reálnom živote sa Mikulášovia podobajú tomu mýtickému. Ich hlavnou povahovou črtou je silná vôľa, dynamizmus, všestranná aktivita a najmä mravnosť. Tú asi zdedili po arcibiskupovi Mikulášovi, opradenom mnohými legendami o jeho dobrosrdečnosti, zmysle pre spravodlivosť a aj temperamente.

Zuzana

11. 8. Meno Zuzana, toľkokrát ospevované aj našími, aj zahraničnými pevotvorcami. Aký je však osud a skutočná povaha nositeliek tohto mena?

Znie to možno neuveriteľne, no hviezdy Zuzanám veľmi neprajú. Na ceste životom ich čaká celý rad prekážok a pri ich zdolávaní musia prejaviť obrovskú silu vôle, čo však nie je vlastné ich naturelu. Radšej by sa videli niekde v ústraní a starali sa o manžela, deti, prosto o rodinu.

Samuel

26. 8. Skúsme trochu zalistovať v histórii a tak objaviť pôvod mena Samuel. V dostupných prameňoch sa píše, že prvým nositeľom tohto mena bol franský kupec Samo, ktorý mal, spolu so Slovanmi, bojovať proti nadvláde Avarov a pomôcť im vytvoriť si vlastný štát. Jeho snaha bola úspešná, pretože, stručne povedané, vznikla Veľkomoravská ríša.

Mária

12. 9. Azda najrozšírenejšie meno na celom svete sa dá z hebrejčiny voľne preložiť ako “milovaná bohom”. Z biblie poznáme Máriu ako oddanú a poddajnú ženu. No je to skutočne tak?

Život s Máriami nemusí byť práve najľahší. Vo všeobecnosti sú tvrdohlavé, nekonformné a veľmi ľahko sa rozhnevajú. Ak si niektorý pán myslí, že si ich môže natrieť ako maslo na chlieb, veľmi sa mýli. Svoju vôľu dokážu dať na javo a to veľmi razantne.

Katarína

25. 11. Pôvod tohto mena má korene v gréčtine a znamená, že jeho nositeľky by mali byť čisté a mravné.

Je to ale pravda? Rovnako ako o jabĺčku, ktoré je zvonku nádherné, no vnútro, hm, hm, hm, platí aj o Katarínach. Navonok sú krásne, ale pod šupkou ukrývajú svoje cholerické a neurotické “ja”, schopné popustiť uzdu svojim emóciám, a práve vtedy, keď je to najnevhodnejšie. Napríklad v noblesnej spoločnosti, v ktorej sa Kataríny veľmi rady pohybujú.

Stránky

V prípade záujmu o akúkoľvek kvetinu nás neváhajte kontaktovať telefonicky na čísle 036 74 93318 alebo napíšte email na prommer@kvetyprommer.sk
Darujte kyticu - Bratislava a okolie

glqxz9283 sfy39587stf02 mnesdcuix8