Význam farieb kvetov

Farby ovplyvňujú človeka počas celého života. Počnúč od farebného oblečenia, ktoré si často osoba vyberá podľa toho, ako sa cíti alebo kvôli akej príležitosti si oblieka to dané šatstvo. Farby sa ladia nielen pri oblečení, ale aj pri kvetoch, kyticiach, ktoré sú symbolmi úcty, krásy, lásky a priateľstva. Každá farba má svoj zmysel, vibráciu, ktorá pôsobí na naše podvedomie a ovplyvňuje naše duševné zdravie. Farby pomáhajú človekovi ukludniť sa, zregenerovať, niekedy sa aj liečiť. Lepšie sa sústredia. Ak niekomu človek daruje kvet, mal by si vyberať farbu podľa toho, čo kyticou chce vyjadriť.

Kvet hovorí svojimi farbami, môže vyjadriť potešenie, upokojiť myseľ alebo vyjadriť náklonnosť a ak človek pozorne počúva, tak mu kvety odhalia svoj príbeh.
Neprihovárajú sa len k našim očiam ale tiež aj k citom. Pri farebnom výbere kvetov treba dbať predovšetkým na to, aby ich základ tvorili farby, ktoré pôsobia príťažlivo a studené farby by mali len dopĺňať kyticu.

Zasvätení varujú, obľúbená červená ruža je jedným z najchúlostivejších výberov. Príčinou je jej význam, lebo darovanej osobe hovorí táto farba kvetu ,,moje srdce je tvoje,, preto by muži nemali darovať túto farbu každej žene, len tej, ktorá je ich vyvolená.

Význam farieb kvetov
Biela – symbolizuje začiatok alebo koniec niečoho, nevinnosť a čistotu. Rozptyľuje zlo, túto farbu obľubujú nekompromisní ľudia. Určite žiadna dáma nepohrdne bielou kyticou. Hovoríme o neutrálnej farbe, pri tmavých farbách má kontrastný účinok. Vyjadruje vernosť.

Červená – životná sila, vitalita, rozhodnosť, to vyjadruje červená farba. Dobíja energiu, priťahuje štastie, prebudí vo vzťahu túžbu a vášeň. Symbolizuje najvzácnejšiu tekutinu, ktorou je krv. Obľubujú ju ľudia impulzívni, niekedy až agresívni. Svojim blízkym však vedia prejaviť nežnosť a lásku.

Modrá – je to farba duše, predstavuje skrytú ochranu, túžbu, vernosť a dôveru.. Symbolizuje nekonečnosť a prázdnotu. Podporuje myslenie. Kytica modrých kvetov odbúrava stresujúcu atmosféru. Pôsobí studeno, ale energicky.

Fialová – je to farba duchovnej sily, poskytuje spojenie s vyššími silami. Podporuje intuíciu kreativitu. Kvety tejto farby sa hodia pri slávnostných obradoch a na vyjadrenie úcty a obdivu. Ľalia, je rastlina, ktorá má najčastejšie fialovú farbu, je ideálnou kvetinou pre výnimočnú príležitosť.  Vo svojich kvetoch a vôni odráža čistotu citov, nevinnosť a lásku bez hraníc.

Ružová – je to farba lásky, priateľstva, harmónie. Keď niekto dostane kyticu ružových kvetov, tak bude odmenený výrazom radosti a nevinnosti.

Oranžová – podporuje kreativitu, vyvoláva radosť, optimizmus. Kyticou s oranžovými kvetmi dávate najavo dôveru a energiu s chuťou do života.

Žltá – pôsobí rozveseľujúco, je to symbol vysokej inteligencie a múdrosti. Ukľudňuje city a emócie. Je to teplá a jasná farba. Narcis je jeden z prvých jarných kvetov a symbolizuje smrť a spánok. Žltý kvet pripomína jarné prebúdzajúce sa slnko a symbolizuje nenaplnenú lásku.

Zelená – vplýva na city, posilňuje človeka a zlepšuje medziľudské vzťahy. Zelenou kyticou nič nepokazíte a darujete s ňou optimizmus a životnú silu.

Hnedá – s hnedou sa páruje prirodzená múdrosť, ale aj pokušenie. Má vplyv na rozhodovanie.

Čierna – znamená veľa rôznych vecí. Je to symbol času, v západnej civilizácií značí smútok. Je to neutrálna farba, ktorá opticky zmenšuje a zdôrazňuje účinok žltej a červenej.

V prípade záujmu o akúkoľvek kvetinu nás neváhajte kontaktovať telefonicky na čísle 036 74 93318 alebo napíšte email na prommer@kvetyprommer.sk
Darujte kyticu - Bratislava a okolie

glqxz9283 sfy39587stf02 mnesdcuix8