+Video

Deň Matiek

História tohto dňa siaha až späť k antike. V starovekom Grécku oslavovali ženy, ako osoby ktoré boli darcom života, už pred našim letopočtom. Oslavy trvali niekedy až tri dni, najčastejšie od 15. – 18.marca. V novodobom pomýšľaní sa Deň Matiek dostal do povedomia až začiatkom 20. storočia a to vďaka Anne Marie Jarvisovej.

Ultra rýchla kytica

Embedded thumbnail for Ultra rýchla kytica

Alebo skôr zväzok kvetov? To už nechám na Vás ako tento výtvor budete volať. V každom prípade si myslím, že takýmto niečim viete spraviť radosť komukoľvek :-) Je to rýchle, je to fresh. Netreba veľa a niečo podobné si zvládnete vyrobiť aj doma.

Orchidea Vanda

Na začiatok nám snáď nezaškodí zopár slov o pôvode orchideinho rodového mena Vanda. Podľa filipínskej povesti, božská kráľovná tak veľmi smútila za svojím manželom, ktorý zahynul v boji, že vyplakala potoky sĺz a jedna kvapka padla na, dovtedy neznámy kvietok a z neho vyrástli nádherné orchidey, známe ako vandy.

Antúria

Hoci pochádza z amerických trópov, je obľúbená aj v našich končinách ako krásna izbová rastlina. Je charakteristická najmä voskovitými kvetmi, u nás zvyčajne červenými a krásnymi zelenými listami.

Deň učiteľov - 28. marec

"Omnia sponte fluant, absit violeta rebus."
Všetko nech plynie voľne, nech je veciam vzdialené násilie.
J. A. Komenský

Práve v tento deň, keď sa, v roku 1592, narodil učiteľ národov, Ján Amos Komenský, majú sviatok všetci učitelia. Niet rozdielu, či už vychovávajú malých fafrnkov v materských škôlkach, dospievajúcich pubertiakov na základných školách, skoro “dospelákov” na stredných, alebo budúcich  odborníkov na univerzitách.

História tulipánov

Začiatkom 14. storočia, sa začala písať história pestovania tulipánov. Do sveta prišli zo strednej Ázie a hneď sa stali synonymom úspechu, prestíže a bohatstva. Kult tulipánov išiel až tak ďaleko, že tieto útle kvietky ovplyvnili umenie, kultúru a dokonca aj ekonomickú stabilitu krajín. Ďalší rozmach popularity tulipánov vzplanul začiatkom 15. storočia, za vlády sultána osmanskej dynastie, Sulejmana I. Vtedy ich poznali pod názvom turban, no po čase sa tak skomolil, až vznikol súčasný názov, tulipán.

Stránky

V prípade záujmu o akúkoľvek kvetinu nás neváhajte kontaktovať telefonicky na čísle 036 74 93318 alebo napíšte email na prommer@kvetyprommer.sk
Darujte kyticu - Bratislava a okolie

Subscribe to RSS - +Video
glqxz9283 sfy39587stf02 mnesdcuix8