Ubytovanie v Demandiciach - Penzión Stará lipa

Penzión STARÁ LIPA s celoročnou prevádzkou sa nachádza v obci Demandice v okrese Levice.
V okolí penziónu je pekná príroda a niekoľko unikátnych historických lokalít a obľúbených kúpeľných stredísk.

Objednávky, rezervácie a telefonické informácie: 0905 873 633, 0905 406 209

Je vhodný pre individuálnu turistiku, ale aj pre rodinné oslavy, či menšie firemné akcie, alebo školenia. Je obľúbený aj ako miesto stretnutia absolventov, či skupinky priateľov na víkend. Objednávku penziónu pre uzavretú skupinu ľudí na Silvestra treba oznámiť s dostatočným predstihom. Samozrejmosťou je aj možnosť si ho rezervovať ako celý objekt na niekoľko týždnov, pre vystriedanie sa rodín na firemnej letnej rekreácii. Je predpoklad že si ho obľúbia aj cykloturisti , alebo aj rybári loviaci na blízkom Ipli (8km).

Penzión je často využívaný na letnú oddychovú turistiku, pretože je vzdialený autom 5 minút cesty od známeho wellnes Santovka a 12 minút cesty od navštevovaného kúpeľného komplexu Dudince. Pokiaľ chcete z tejto lokality ísť do vodného areálu v Štúrove potrebujete na to 35 minút a na cestu ku kúpalisku Margita-Ilona potrebujete približne 13 minút času.

Penzión je dostupný najlepšie autobusovými linkami. Najbližšie mestá sú Levice 18 km a Šahy 16 km. Maďarská hranica je vzdialená iba 11 km.

Objekt je vybavený na prízemí 1 apartmánom pre dve osoby (+1 prístelok) s komplexným vybavením a štyrmi dvojpostelovými izbami so spoločným sociálnym a kuchynským vybavením na poschodí penziónu.

Penzión má na prízemí spoločenskú miestnosť pre cca 25 hostí s vybavenou kuchyňou. Súčasťou penziónu je aj krytá terasa s posedením pre 24 miest a vlastné parkovisko. Celý areál aj s parkoviskom sa na noc obvykle uzamyká.

Okolie
Obec Demandice sa po prvýkrát uvádza v podobe Damian v latinskej listine z roku 1291.
V obci je rímskokatolícky kostol sv. Michala z roku 1750. K obci patrí aj Hýbecký majer, kde sa nachádza kostol svätej Heleny z 11. storočia - obnovený v roku 2008.


Santovka 
Santovská termálna voda je charakterizovaná ako voda silne mineralizovaná, uhličitá, sulfátová, so zvýšeným obsahom fluóru, slabo kyslá, hypotonická.. Jedinečnosť tejto termálnej vody spočíva v jej zmiešanom chemickom type, pri súčasnom preplynení oxidom uhličitým, sírovodíkom a zvýšenom odsahu viacerých stopových prvkov a alkalických kovov. Zaujímavosťou tejto termálnej vody je jej biologická aktivita a prenikanie prírodných minerálnych látok pokožkou priamo do ľudského tela, pričom pomáha zmierňovať prejavy chorôb pohybového aparátu, srdcovo-cievneho systému, reumatických ochorení, alergií.

Dudince https://www.kupeledudince.sk/kupalisko-dudinka-v-dudinciach
Liečivá dudinská minerálna voda patrí medzi najvzácnejšie na svete. Jej vysoká mineralizácia a ojedinelá kombinácia oxidu uhličitého a sírovodíka umožňuje liečbu rôznych ochorení súčasne. Práve toto vzájomné synergické pôsobenie oxidu uhličitého a sírovodíka sa využíva pri liečbe pacientov s polymorbiditou (kombinácia ochorení kardiovaskulárneho aparátu s ochoreniami pohybového aparátu a nervovej sústavy). Preto sa tu možno zamerať na liečbu napr. ischemickej choroby srdca, stavu po infarktoch srdcového svalu, vysokého krvného tlaku, ale aj na liečbu degeneratívnych resp. zápalových ochorení pohybového aparátu a neurologických chorôb.


MARGITA-ILONA http://www.margita-ilona.sk/
Rekreačné zariadenie Margita - Ilona leží na rozhraní Podunajskej nížiny a Štiavnických vrchov. Okolie tvorí pahorkatina vhodná na nenáročné prechádzky.

Od Levíc je vzdialené 6 km v smere na Šahy a tvorí ho kúpalisko so štyrmi bazénmi, autokempingom s 250 lôžkami, elektrickými prípojkami pre stany a karavany, športoviskami, reštauráciami a bufetmi a príslušnou infraštruktúrou. 


Brhlovce - Skalnaté obydlia www.brhlovce.sk
Brhlovce ležia v Ipeľskej pahorkatine v doline potoka Búr, v nadmorskej výške okolo 174 m. V chotári obce sú lokality pórovitých andezitových tufov a tufitov, v ktorých sú podzemné obydlia. 


Kontakt
Margita Prommerová
Demandice 34, 935 85

Objednávky, rezervácie a telefonické informácie: 0905 873 633, 0905 406 209
E-mail: prommer@kvetyprommer.sk

glqxz9283 sfy39587stf02 mnesdcuix8